Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Nukleotyd:
dr Justyna Kuśmierczyk, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zarząd:
- Przewodnicząca: mgr Katarzyna Sobczyk, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Wiceprzewodniczący: mgr Maria Lipowska
- Sekretarz: mgr Małgorzata Lipowska
Siedziba:
Budynek Główny AKF Kraków, Instytut Nauk Biomedycznych, Zakład Fizjologii i Biochemii Człowieka, Pracownia Analiz Genetycznych - pokój 107/III pawilon.
Cele:
Poszerzanie wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji studentów w obszarze biochemii i fizjologii człowieka w kontekście aktywności fizycznej i sportu.
Zadania i cele Studenckiego Koła Naukowego Nukleotyd:
Poszerzanie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu biochemii i biologii molekularnej.
Koło Naukowe koncentruje się na badaniach dotyczących fizjologicznych i biochemicznych procesów, które zachodzą w organizmach ludzkich w odpowiedzi na wysiłek fizyczny lub zabiegi regeneracyjne.
Członkowie SKN Nukleotyd mają możliwość współpracy z kierownikami projektów naukowych realizowanych w pracowniach Centralnego Laboratorium Naukowo-Badawczego (CLNB) pozwalając im na rozwój pod okiem doświadczonych badaczy. Dzięki zaangażowaniu w realizację badań naukowych, członkowie mają możliwość przygotowania artykułów naukowych, raportów badawczych oraz wzięcia udziału w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych lub stanowić wkład w publikacje naukowe jako współautorzy. Członkowie mogą również liczyć na wsparcie merytoryczne przy realizacji prac naukowych oraz doradztwo i opiekę naukową przy planowaniu i realizacji własnych projektów realizowanych w AKF. Ponadto biorą oni udział w popularyzacji nauki, np. podczas Festiwali Nauki.
Zakres tematów podejmowanych przez Studenckie Koło Naukowe Nukleotyd:
- Badanie czynników genetycznych związanych z wydolnością sportowców.
- Analiza wpływu temperatur kriogenicznych na poziom markerów zapalnych u osób zdrowych oraz osób z chorobami metabolicznymi.
- Badanie wpływu hipoksji normobarycznej na terapie leczenia zaburzeń depresyjnych.
- Ocena równowagi między procesami prooksydacyjnymi i antyoksydacyjnymi w trakcie regeneracji organizmu.
- Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły 😊