Ruszył program „WF z AWF” realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz wszystkie Akademie Wychowania Fizycznego. Nauczyciele wychowania fizycznego w szkołach podstawowych, średnich oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej z województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego mogą zarejestrować się na szkolenia w naszej Uczelni. Koordynatorem Projektu w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie jest Rektor prof. dr hab. Andrzej Klimek.
Celem projektu jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po przerwie od zorganizowanych zajęć z aktywności ruchowej, spowodowanej pandemią SARS-Cov-2.
Program składa się z II etapów:
- Aktywny powrót do szkoły.
- Sport Kluby.
I Etap – Nauczyciele mogą zgłosić się na szkolenie poprzez formularz dostępny na stronie programu: www.wfzawf.pl. Rejestracja wymaga wpisania specjalnego kodu, który z Ministerstwa Edukacji i Nauki otrzymali dyrektorzy szkół. Po wypełnieniu formularza zgłoszenie trafi do właściwej AWF. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Szkolenie obejmować będzie zagadnienia dotyczące metod przeciwdziałania skutkom hipokinezji, izolacji społecznej czy skutkom zdrowotnym pojawiającym się w związku z pandemią.
II Etap - Nauczyciel, który ukończy szkolenia, otrzyma certyfikat i wraz ze swoją szkołą będzie mógł aplikować do II etapu programu (szkoła będzie mogła ubiegać się o środki na dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów).
Szczegółowe informacje oraz wszelkie niezbędne zagadnienia znajdują się na stronie Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Szkolenia realizowane przez AWF w Krakowie – ważne informacje!
- Szkolenia dla nauczycieli z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiegopoprowadzi zespół ekspertów i wykładowców z AWF w Krakowie.
- Każdy zainteresowany nauczyciel może zapisać się na jedno, ośmiogodzinne szkolenie, poświęcone aspektom zdrowotnym, psychologicznym i metodycznym.
- Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz na stronie internetowej programu https://www.wfzawf.pl/
Kto może wziąć udział w szkoleniu?
Każdy chętny nauczyciel wychowania fizycznego ze szkoły podstawowej, średniej i nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej może zapisać się na szkolenie.
Każdy nauczyciel może wziąć udział tylko w jednym szkoleniu. Będzie ono kompleksowe i obejmie zagadnienia dotyczące metod przeciwdziałania skutkom hipokinezji – bezczynności ruchowej, izolacji społecznej czy zdrowotnym, pojawiającym się w związku z pandemią. Podczas warsztatów poruszane będą również kwestie psychologiczne.
Kiedy ruszają szkolenia?
Planujemy ruszyć ze szkoleniami najprawdopodobniej nie wcześniej niż w połowie maja, termin ten jednak może ulec zmianie z uwagi na dynamiczną sytuację epidemiczną. Wszystkie informacje dotyczące rozpoczęcia programu będą sukcesywne aktualizowane na stronie internetowej AWF.
Jaki jest przewidywany plan szkoleń?
Jednodniowe szkolenie (w godz. 9:00-17:00) podzielone zostanie na trzy związane ze wspomaganiem powrotu uczniów do szkół po pandemii COVID-19 bloki tematyczne nazwane roboczo: „Aspekty psychologiczne”, „Aspekty zdrowotne” oraz „Przykłady metodyczne przeciwdziałania skutkom hipokinezji, izolacji społecznej i zaburzeniom zdrowotnym pojawiającym się po przebyciu COVID-19 / wspomaganie odporności organizmu”.
Kto będzie pokrywał koszty szkolenia?
Państwa uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne. Co więcej, każdy z nauczycieli uczestniczących w szkoleniu otrzyma zwrot poniesionych kosztów związanych z dojazdem do ośrodka szkoleniowego.e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 694 528 273 (w godz. 10:00 - 15:00)